Nemokamas pristatymas užsakymams nuo 30 eur.
Naudinga žinoti
Tegul įprotis užkandžiauti tampa sveikos mitybos dalimi
Juk sveiką mitybą ir gyvenimo būdą atrandame bei pamilstame pamažu, ar ne? Kartais greitas, bet ne pakankamai tvirtas susidomėjimas gali virsti fiasko, todėl mes rekomenduojame ieškoti teigiamų pokyčių pamažu. Pagalvokite, gal verta pusryčius ar vakarienę pakeisti sveikesniu užkandžiu? Jei išgertume daugiau vandens, galbūt irgi pasijustume geriau. O pamažu ir iš lėto puoselėjant sveikos gyvensenos principus, mūsų kasdieniniame maisto racione gali atsirasti ir sveikesni produktai, kuriuos mes galime padėti Jums išsirinkti lengvai ir be rūpesčių!
Vertėtų pagalvoti ir įvertinti, kiek kartų per dieną yra geriausia valgyti. Būtina atsižvelgti ir į savo dienos ritmą bei įpročius. Specialistai rekomenduoja valgyti 5 kartus per dieną, jei siekiate sveikai maitintis: rinkitės pusryčius, pietus ir vakarienę bei du užkandžius tarp valgymų. Šis patarimas yra paremtas tuo, kad valgydami kas 2 – 3 valandas taip neišalksime, kad persivalgytume kito valgymo metu. Be to, toks laiko tarpas puikiai tinka visiškai suvirškinti subalasuotą maistą!
Džiovinimo technologija
Ar žinojote, kad maisto produktų džiovinimo metu yra pašalinama apie 70 – 80% vandens? Juk būtent vanduo ir deguonis sukuria palankias sąlygas mikroorganizmams vystytis. Būtent todėl nuo senovės laikų džiovinimas yra laikomas vienu geriausiu maisto konservavimo būdų, nenaudojant jokių priedų. Džiovinti galima daug ką! Pavyzdžiui, vaisius, daržoves, grybus, žoles ir netgi mėsą ar žuvį. Tikriausiai teko pastebėti, kad džiovinti vaisiai ir daržovės užima mažiau vietos.
Džiovintų produktų privalumai ir trūkumai
Džiovintų produktų privalumai:
· Gali išsaugoti iki 97 % maisto produktų maistingųjų medžiagų ir vitaminų;
· Puikiai išlaiko tinkamą išvaizdą, skonį ir kvapą;
· Nereikalauja pridėtinio cukraus, druskos ar kitų konservantų, todėl tai yra puikus užkandis vaikams ir norintiems gyventi sveikiau;
· Patogu įsidėti sau ar vaikams į pietų dėžutes, pasiimti į kelionę ar į gamtą.
Keletas trūkumų:
· Džiovintą maistą reikia saugoti nuo kandžių ir nepalikti atviro;
· Paragavę nebegalėsite sustoti ir teks dalintis su draugais ar kitais šeimos nariais.
Džiovintų produktų laikymas
Ar norėtumėte mėgautis įvairiomis gėrybėmis: vaisiais, daržovėmis, žolelėmis, uogomis ir grybais, visus metus? Labai svarbu išmokti juos tinkamai laikyti. Tenka pastebėti, kad svarbi yra ne tik laikymo vieta namuose, bet ir indai, kuriuose laikysite savo džiovintas gėrybes, bei tinkamos laikymo sąlygos. Jei atidarėte pakuotę ir visko nesuvalgėte, patartina saugojimui rinktis vakuuminius indus. Tai ne tik prailgins džiovintų produktų galiojimo laiką ir apsaugos juos nuo kenkėjų, bet ir išsaugos jų išvaizdą, skonį, kvapą bei maistingąsias medžiagas. Tik neskubėkite išmesti džiovintų vaisių ar daržovių, jei atsirado kandys! Labai paprastas patarimas padės išsaugoti džiovintus produktus: padėkite juos į šaldiklį (-15˚C) pusvalandžiui ar valandai ir pamatysite, kad galimi kenkėjai bus sunaikinti. Nepamirškite, kad svarbiausia yra saugoti džiovintus vaisius, daržoves ir grybus nuo šviesos, drėgmės bei aukštos temperatūros, todėl indus ir pakuotes su šiomis gėrybėmis laikykite tamsioje, vėsioje ir sausoje vietoje.