Produkto nauda

Džiovintų obuolių skiltelės – tai tradiciniai ir laiko patikrinti džiovinti obuoliukai. Galite jais pavaišinti draugus ir ne tik! Šis gardumynas tikrai suteiks daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų. Maloniai nustebsite, kokią galią turi džiovinti obuoliukai!

Džiovinti obuoliai – tai nepakeičiamas užkandis visai šeimai. Šių natūralių skanumynų saujelėje yra gausu vitaminų! Be to, tai puikus energijos šaltinis mokinio priešpiečių dėžutėje, o spintelėje padėtas džiovintų obuolių maišelis yra puikus pasirinkimas netikėtai užklupus norui ką nors paskanauti, užsiplikyti arbatos ar išsivirti obuolių kompoto.

Svarbu! Iš 1 kg šviežių vaisių vidutiniškai gaunama tik 100 g džiovintų obuolių, kurie turi daug skaidulinių medžiagų, gerinančių virškinimo ir žarnyno veiklą. Bet dėl iš jų išgarinto vandens, džiovinti obuoliai yra kelis kartus kaloringesni negu švieži! Taip pat juose yra didesnis natūralaus cukraus kiekis, todėl maisto ekspertai ir medikai pataria nepersistengti ir skanauti juos saikingai.

Džiovintų obuolių skiltelių saujelę užplikykite verdančiu vandeniu, uždenkite ir palaikykite bent 5 minutes. Kai arbata atvės iki 40 laipsnių, pasaldinkite ją medumi. Skanaus!

Receptai:

Džiovintų obuolių arbata su medumi

Džiovintų obuolių kisielius

Porą didelių saujų džiovintų obuolių reikia pamirkyti pusės litro šiltame vandenyje ir palaukti, kol jie suminkštės. Jau suminkštėjusius obuolius pratrinkite pro sietelį ir vėl grąžinkite į tą patį vandenį bei įpilkite porą šaukštų krakmolo ir pusę stiklinės cukraus. Tuomet pavirkite dar keletą minučių. O skanaukite jau atvėsusį kisielių!

Sausainiai (biscotti) su džiovintais obuoliais ir levandomis

Reikės:

  • keleto didelių kiaušinių,

  • nepilnos stiklinės miltų,

  • pusės stiklinės rudojo cukraus,

  • trečdalio stiklinės aliejaus,

  • vieno šaukšto kepimo miltelių,

  • pusės stiklinės džiovintų obuolių skiltelių,

  • kelių šakelių levandų.

Dedame į indą su miltais kepimo miltelius ir cukrų bei viską gerai išmaišome. Kiaušinius išplakame atskirame inde, tada supilame į jį aliejų ir vėl viską išmaišome. Tuomet supilame kiaušinių ir aliejaus masę į miltus ir pakartotinai viską gerai išmaišome, kol gausime prie rankų nelimpančią ir pakankamai tvirtą tešlos masę. Jeigu pasitaikys stambesnės obuolių skiltelės, jas reikėtų pasmulkinti. Taip pat ir levandų šakeles susmulkiname bei viską dedame į tešlą. Dar sykį viską išmaišome, kad visi priedai tolygiai pasiskirstytų po tešlą. Orkaitę reikia įkaitinti iki 160 - 170 laipsnių ir iš tešlos rankomis suformuoti kepalėlį. Kepame kepimo popieriumi išklotoje kepimo skardoje apie 20 minučių arba iki tol, kol kepalėlis pasidengia tvirta plutele ir gražiai pagelsta. Jau iškepusį kepalėlį reikia šiek tiek atvėsinti ir supjaustyti ~ 1 cm storio riekėmis. Riekeles sudedame atgal į kepimo skardą ir vėl kepame 160 - 150 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Nepamirštame paskrudinti šias riekes apie 5 minutes iš kiekvienos pusės. Galime skanauti!